fogos.sk

Menu

Ako odstrániť lak na nechty prakticky z čohokoľvek?

Pokiaľ sa vám stalo, že ste si nechtiac nalakovala svoju sukňu, stolík alebo pohovku, to neznamená, že to musí na týchto veciach ostať. Čím rýchlejšie budete konať, tým lepší bude výsledok, pričom väčšina materiálov dobre reaguje na rozpúšťadlá, ktoré sa vám povaľujú po dome.

Odstránenie laku na nechty z dreva

Prvé pravidlo: Nepoužívajte odlakovač na drevo! Hlavne neprepadnite panike. Stačí nastriekať na škvrnu od laku sprej na vlasy a nechať pôsobiť približne pol minúty. Potom všetko utrite. Môžete sa stať, že budete musieť tento proces opakovať niekoľkokrát, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Odstránenie laku na nechty z oblečenia

Pravdepodobne jeden z najčastejších problémov, s ktorým sa stretávame. Je to tiež jeden z najošemetnejších. Odlakovač môže vzájomne negatívne pôsobiť s niektorými tkaninami a farbivami, takže radšej vždy najprv spravte menší test. Ak použijete odlakovač na textil, tak ho nezabudnite dať potom hneď oprať. A pokiaľ nie je odlakovač správnou možnosťou, môžete vždy vyskúšať sprej na vlasy. Prípravok na suché čistenie textilu dokáže tiež odstrániť lak na nechty, takže ak sa vám to nepodarí doma, nebojte sa navštíviť najbližšiu čistiareň odevov.

01-ako-odstranit-lak-na-nechty

Odstránenie laku na nechty z vlasov

Pokiaľ ste v zhone a skončilo to tak, že ste si nielen zničili nechty, ale aj namaľovali vlasy, riešenie je veľmi jednoduché. V prípade, že je lak ešte vlhký, stačí len chytiť nejaký odlakovač bez acetónu a prejsť ním cez pramene vlasov. Ak je už len lak uschnutý, vyskúšajte naniesť na vlasy trochu kondicionéru.

Odstránenie laku na nechty z koberca

Po prvé, akú farbu má váš koberec? Ak je svetlej alebo bielej farby, odlakovač bez acetónu je pravdepodobne vašou najlepšou možnosťou. Ak je koberec tmavý, vyskúšajte sprej na vlasy alebo čistý lieh, ktorý potom utrite pomocou špongie alebo papierových utierok.

kategórie:   Domáce projekty